Gülüş tasarımı

Gülüş tasarımı

Çeşitli nedenlerle estetik açıdan görünümü bozulan dişler ve diş etlerinin hastaların yüz şekilleri ve gereksinimleri de göz önünde bulundurularak olabildiğince doğal ve güzel bir görünüme kavuşturulması işlemidir. Deneyimli ve uzman hekimler tarafından yapılan gülüş estetiği kişilerin hayatını ömür boyu değiştirir. Kalıcı, estetik görünüme sahip ve güzel dişler elde etmek için gülüş estetiği yaptırabilirsiniz

Gülüş tasarımı için başvurulan seansda fotoğraf ve video çekimleri yapılır.  Aynı seans, üzerinde tasarım yapılabilmesi için alt ve üst çenenizden birer ölçü alınır.
Tasarımın yapılıp size ağız içinde gösterilebilmesi 2 seans sürer. İlk seansda alınan kayıtların ardından, ikinci seansda ise “Mock Up” adını verdiğimiz uygulama ile bu tasarım ağız içinde size gösterilir. 

Gülüş dizaynı yapılırken hastaların yüz hatları, göz, kulak, burun, çene ucu v.b. parametreler gözönünde bulundurulur. 

Hazırlanan tasarım modeli üzerinden elde edilen bir silikon kalıp, dişlerinizde herhangi bir aşındırma işlemi yapılmadan dişlerinizin üzerine yerleştirilir. Hekiminiz ideal gülüş tasarımına ulaşılabilmesi için mevcut dişlerinize ne gibi işlemler yapacağını size anlatacaktır.